Vsetko, čo by ste mali vedieť o požičaní auta
Vsetko, čo by ste mali vedieť o požičaní auta

Čas a miesto požičania a vrátenia požičaného auta

Čas, miesto prebratia a vrátenia požičaného auta

Záleží na tom, kde zvolím miesto požičania a vrátenia auta?     

Nie vždy to môže byť jedno, kde si auto požičiavame. Niektoré požičovne si napríklad účtujú poplatok za prevzatie alebo vrátenie auta na letisku. Vtedy je dobré sa poobzerať či v blízkom okolí nie je požičovňa, ktorá tento poplatok nevyžaduje alebo či nie je výhodnejšie presunúť sa do mesta hromadnou dopravou alebo taxíkom a zobrať auto tam. Cenovo výhodnejšia môže byť aj možnosť, keď napríklad len prevezmeme auto mimo letiska a potom ho na letisku vrátime. Najlepšie je vyskúšať všetky možnosti, ktorá vychádza najlacnejšie.

Môžem si auto požičať kedykoľvek?

To, či si auto môžeme prevziať kedykoľvek záleží od viacerých okolností. Už pri rezervácii zadávame čas, kedy si chceme auto vyzdvihnúť. Hlavne požičovne na veľkých letiskách a frekventovaných miestach majú otvorené nonstop. Tam teda nie je problém prevziať auto kedykoľvek. Problém môže nastať, ak požičovňa nemá otvorené nonstop. Často napríklad požičovne v meste alebo na menších letiskách majú obmedzené otváracie hodiny alebo cez víkendy nemajú vôbec otvorené. Vtedy nemusí byť možné prevziať auto mimo otváracích hodín vôbec alebo si za to môže požičovňa účtovať aj celkom vysoký poplatok.

Môžem auto vrátiť kedykoľvek?

Tu platí rovnako ako pri prevzatí auta. Dátum a čas vrátenia zadávame už pri rezervácii. Ak je požičovňa otvorená nonstop, nie je to problém. Horšie je, keď má autopožičovňa obmedzené otváracie hodiny a vy chcete auto vrátiť mimo nich. Vrátenie auta mimo otváracích hodín však býva jednoduchšie ako prebratie auta mimo týchto hodín. Veľa autopožičovní je prispôsobených na vrátenie auta mimo otváracích hodín a väčšinou iba auto odparkujete a kľúčiky vhodíte do schránky. Občas si však požičovne môžu účtovať poplatok aj za vrátenie auta mimo otváracích hodín.

Musím auto vrátiť presne v čas, ktorý mám na rezervácii?

Ak auto vrátime skôr ako máme, problém to nebude. Ak aj auto vrátite o niekoľko hodín či o deň skôr ako máte, autopožičovňa vám nevráti rozdiel v cene. Najideálnejšie ale bude upraviť rezerváciu ešte predtým ako si auto preberiete. Ak teda už viete dopredu, že budete auto potrebovať o pár dní menej. Pozor si treba dať na vrátenie auta neskôr. Požičovne väčšinou akceptujú vrátenie cca jednu hodinu po termíne, ale záleží to od konkrétnej požičovne. No ak ho vrátite neskôr, zaúčtujú vám podľa podmienok ďalší deň požičania. Ak by ste chceli požičanie predĺžiť, najlepšie je preštudovať podmienky a následne zavolať do požičovne, či to bude možné.