Vsetko, čo by ste mali vedieť o požičaní auta
Vsetko, čo by ste mali vedieť o požičaní auta

Požičanie auta na Kanárskych ostrovoch

Požičanie auta na Kanárskych ostrovoch

Kanárske ostrovy sú obľúbenou destináciou aj u Slovákov. Je tam celoročne príjemné počasie, lietajú tam aj  nízkonákladové spoločnosti, takže sa tam dá pomerne jednoducho a lacno dostať.  Požičanie auta na Kanárskych ostrovoch je ideálny spôsob ako za obmedzený čas vidieť čo najviac. I keď hromadná doprava na ostrovoch funguje celkom dobre, predsa len nie všade sa ňou dostanete a ste obmedzený časmi autobusov.

Požičanie auta tam využíva množstvo turistov, a teda sú na ostrovoch na to pripravený. Je tam množstvo či už nadnárodných alebo miestnych autopožičovní. Nie je problém požičať auto na hociktorom letisku na ostrovoch alebo si ho nechať priniesť aj priamo na hotel.

Cenovo je to tiež jedna z najlepších možností ako sa po niektorom z ostrovov pohybovať. Ceny za týždenný prenájom začínajú od 60 eur za menšie auto, no záleží aj na sezóne, mieste a konkrétnej požičovni. Rovnako ceny benzínu sú o čosi lacnejšie ako na Slovensku.

Kanárske ostrovy sú súčasťou Španielska, a teda aj Európskej únie, na šoférovanie Vám teda stačí náš slovenský vodičský preukaz, jazdí sa po pravej strane, rovnako ako u nás. Premávka mimo väčších miest a hlavných ťahov je len malá a šoféruje sa teda veľmi dobre. V horských oblastiach sa zvyknú často vyskytovať serpentíny a úzke cesty, treba si teda dávať väčší pozor. Takmer všade sa viete dostať po kvalitnej asfaltovej ceste.

Serpentíny na Tenerife
Serpentíny na Tenerife

Požičanie cez nadnárodné auto požičovne

Auto si môžete rezervovať jednoducho cez hociktorého sprostredkovateľa ako www.rentalcars.com vybrať jednu z medzinárodných požičovní ako Avis, Hertz atď., alebo aj priamo na stránke týchto spoločností. V takom prípade si treba dať ale pozor na výšku spoluúčasti, výšku depozitu a všetky ostatné veci. Ďalej tieto spoločnosti môžu vyžadovať k požičaniu auta kreditnú kartu (nemusia akceptovať debetnú kartu). Rezervácia, prevzatie a vrátenie auta bude prebiehať klasicky ako pri požičaní v iných krajinách od týchto auto požičovní.

Požičanie auta v miestnych požičovniach

Najlepšou voľbou na požičanie auta na Kanárskych ostrovoch je však využiť jednu z miestnych autopožičovní. Nájdete ich tam niekoľko, no najznámejšie sú:

www.cicar.com

www.autoreisen.es

www.orcarcanarias.com

Výhodou týchto požičovní oproti iným je to, že majú v cene plné poistenie bez akéhokoľvek depozitu a spoluúčasti. V cene majú zahrnuté neobmedzené kilometre, na požičanie auta vám stačí aj debetná karta, nemusíte mať kreditnú, rezerváciu môžete zadarmo zrušiť a niektoré ponúkajú aj druhého vodiča v cene.

Cicar má trocha vyššie ceny oproti Autoreisen a Orcarcanarias a aj trocha novší vozový park. No zároveň má aj o niečo vyššie ceny.

Pri požičaní auta na Kanárskych ostrovoch môžu byť teda ideálnou voľbou, ak si chcete užiť dovolenku bez stresu a zároveň navštíviť toho čo najviac.